21 sty

Dzień francuski w naszej szkole

tydzien_francuski_2018

4 grudnia 2018 roku uczniowie klas 4 b szkoły podstawowej oraz 3 a i b gimnazjum, należące do klubu europejskiego zorganizowali pod opieką pani Moniki Dukaczewskiej dzień francuski.

Celem imprezy było zapoznanie społeczności szkolnej z licznymi informacjami dotyczącymi języka, kultury, geografii oraz historii Francji. Podczas przerw uczniowie przebrani we francuskie stroje, podziwiali prace plastyczne, zajadali się francuskimi przysmakami oraz wsłuchiwali się w dźwięki francuskich utworów. Tego samego dnia odbył się szkolny konkurs wiedzy na temat Francji. Wygrały klasy IIb oraz 7 szkoły podstawowej. Dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom za zabawę i mamy nadzieję, że następne dni europejskie będą również cieszyły się tak dużą popularnością.

Klub europejski z opiekunem