05 mar

Kacper po raz drugi finalistą

Kacper1

W niedzielę 3 marca 2019 r. w budynku Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie odbyła się uroczysta gala uhonorowania najlepszych uczestników tegorocznej Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów. Była to trzecia edycja konkursu, którego organizatorem jest Polskie Towarzystwo Historyczne (PTH), a honorowym patronem Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W eliminacjach centralnych wzięło udział kilkudziesięciu uczniów z całego kraju. Już więc sam udział w finale jest wielkim osiągnięciem i zaszczytem. Eliminacje obejmowały test pisemny na temat przewodni tegorocznej edycji – “Sprawa polska na arenie międzynarodowej w XVIII wieku”. W części ustnej natomiast uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z podstawy programowej oraz przeczytanych lektur.

Uczeń naszej szkoły Kacper Klimczyk dzielnie pokonywał kolejne etapy i po raz drugi już uzyskał tytuł finalisty olimpiady, a tym samym powtórzył zeszłoroczny sukces (nabył prawo do zwolnienia z części egzaminu gimnazjalnego oraz pierwszeństwo w rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej). Dodatkową nagrodą, która również wynika z zapisów prawa oświatowego jest celująca ocena klasyfikacyjna z przedmiotu, którego dotyczyła olimpiada, czyli z historii. 

Atrakcją dla wszystkich uczestników Olimpiady był dwudniowy pobyt w stolicy oraz możliwość uczestnictwa w lekcji muzealnej w Zamku Królewskim. Kacprowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w szkole średniej!

Marta Fontańska