12 paź

Dzień głośnego czytania. Dzień drzewa.

dzien-drzewa-2019

Dnia 30 września 2019 r. odbył się w naszej szkole ,,Dzień głośnego czytania”. Przedstawiciele klas I-III czytali fragment książki ,,Gang Słodziaków” pt. ,,Drzewo”. Zanim uczniowie zaczęli czytać, z pomocą pań bibliotekarek pani Moniki Kuryłek i pani Anny Koczywąs przypomnieliśmy sobie, dlaczego powinniśmy czytać książki.

Po głośnym przeczytaniu opowiadania uczniowie w grupach klasowych opowiadali na pytania związane z wysłuchanym tekstem. Treść opowiadania zawierała mnóstwo informacji na temat lasu i jego przydatności dla zwierząt. Podczas prac komisji , którą stanowiły zaproszone przez nas panie bibliotekarki obejrzeliśmy bardzo ciekawy film pt. ,,Niesamowite drzewa świata”. Następnie rozmawialiśmy na temat ,,Jakie korzyści czerpie człowiek z drzew?”. Wszyscy doszliśmy do wniosku, że drzewa są niezbędne człowiekowi i powinniśmy dbać o nie. Potem udaliśmy się na plac przy szkole i każda klasa zasadziła swoje drzewko. Wszyscy będziemy dbali o nasze drzewa.

Koordynatorkami dnia były pani Halina Majka i Joanna Górajska.