12 lis

Otwarcie punktu dydaktycznego „Ogród zmysłów” przy ZSO w Godzianowie

Całkowity koszt zadania –  34 800 zł

Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi 30 900 zł

Przy okazji Dnia Edukacji Narodowej 14 października 2019 r miała w naszej szkole miejsce również inna bardzo miła uroczystość. Nastąpiło długo wyczekiwane otwarcie wspaniałej pracowni ekologicznej podchmurną pt.” Ogród Zmysłów”.

Już od początku roku szkolnego piękne nowo nasadzone rośliny przyciągały wzrok i uwagę przechodniów. Kilka alejek różnorodnych i pięknie pachnących roślin to atrakcja nie tylko dla owadów ale również dla dzieci z naszej szkoły. Podziwiają one zapach, kolory a nawet… smaki przyszkolnego ogródka – wszak to Ogród Zmysłów! Dzięki swoim walorom stanie się niewątpliwie ulubionym miejscem dla uczniów naszej szkoły. Zmontowana została altana ze stołami i ławkami, pod którą odbywają się lekcje przyrody. Dużym zainteresowaniem cieszą się też ule dydaktyczne, każdy uczeń może zobaczyć jak zbudowany jest ul i jaki jest podział w nim obowiązków. Ogród zmysłów składa się z „Ogrodu smaku”, „Ogrodu węchu”, „ Ogrodu wzroku” i „Ogrodu dotyku”. Zamontowane zostały też tablice informacyjne o posadzonych gatunkach krzewów i drzew, utworzono aleję drzew iglastych, drzew miododajnych, krzewów iglastych i drzew liściastych.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonało szereg osób – między innymi pan Andrzej Mozga Wójt Gminy, pani Halina Karalus Przewodnicząca Rady Gminy Godzianów, zaproszeni goście pani Dorota Strykowska i Pani Urszula Jażdżyk – przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Skierniewicach, pani Lucja Supera Dyrektor  szkoły i  nauczyciele  pani Katarzyna Łukaszewicz oraz uczniowie  – Anastazja Stefańska oraz Antonii Dziąg. Po uroczystym otwarciu uczniowie zapoznawali się z atrakcjami ogrodu – podziwiali rośliny, odpoczywali pod nową altanką oraz … zapoznali się z zawartością ula edukacyjnego :-).