04 gru

Wycieczka do Rogowa

wyciecka-do-rogowa-2019-glowne

W ramach realizowania idei „Cudze chwalicie, swego nie znacie” w dniu 25 listopada 2019 r. na wycieczkę do Rogowa wybrały się klasy IV – V ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Godzianowie.

Rogów to niewielka miejscowość w woj. łódzkim, położona niedaleko Koluszek. Niewielka, to nie znaczy pozbawiona atrakcji. Pierwszym punktem wycieczki stała się wizyta w Centrum Edukacji Przyrodniczo – Leśnej. Uczniowie mieli okazję podziwiać wspaniałe zbiory Muzeum Lasu i Drewna – okazy fauny i flory leśnej – m. in. wspaniałą kolekcję owadów oraz różnorodnych szyszek. Po zwiedzaniu uczniowie udali się na warsztaty pt. „Spacer Młodego Tropiciela”, które odbywały się w lesie. W czasie tych zajęć doskonalili umiejętność obserwacji i orientowania się w terenie.
Po tych intelektualnych wyzwaniach „Młodzi Tropiciele” ruszyli na podbój okolic Rogowa. Jednak nie pieszo a dość oryginalnym, bo zabytkowym, środkiem transportu – kolejką wąskotorową. Było to dla wszystkich ciekawe doświadczenie – prędkość niewielka a przeżycia niezapomniane. W miłej atmosferze uczestnicy wycieczki dotarli do Jeżowa, gdzie przy ognisku mogli upiec kiełbaski i zaśpiewać piosenki przy akompaniamencie gitary. Był to bardzo sympatyczny finał wycieczki. Pogoda i humory dopisały do samego końca!