09 gru

Światowy dzień pluszowego misia i postaci z bajek

dzien-misia-2019-glowna

Na początku listopada przedstawiciele klas IV-VIII losowali tytuły polskich bajek, których fragmenty będą prezentować podczas obchodów Światowego Dnia Misia.

Dnia 29 listopada o godz.9.50. pluszowy miś poprowadził korowód czyli dzieci przebrane za postacie z bajek do sali GOK – u i rozpoczęło się świętowanie. Dzieci z klas I-III przyniosły pluszowe misie. Uczeń klasy VIII M. Głuszek przedstawił historię Światowego Dnia Pluszowego Misia, a następnie uczniowie klas IV-VIII czytali fragmenty wylosowanych bajek. Klasy VI b i VIII pięknie odegrały wylosowaną bajkę. Była scenografia, piękne stroje i gra aktorska. Maluchy były zachwycone, pilnie uważały, a następnie brały udział w bajkowym quizie.
Miś pilnował ula i miodku i bawił się razem z dziećmi. Następnie rozpoczęły się misiowe konkursy dla wszystkich ,,Jemy miodek’’, a dla kl. I-III konkurs plastyczny ,,Miś’’. Uczniowie klasy I zaśpiewali dla misia piosenkę ,,O kochaniu misia’’. Ten niepozorny mały miś i jego Dzień przyniósł wszystkim tyle radości. Była to piękna lekcja języka polskiego i integracji dla wszystkich uczniów kl. I-VIII.
Następnie uczniowie klas IV-VIII poszli na lekcje, a klasy I-III rozpoczęły swój ,,Wieczór andrzejkowy’’. Klasy III przygotowały wróżby, a następnie wszystkie misie, księżniczki, rycerze, smoki i Panie podskakiwały w rytm muzyki, którą włączał nam P. G. Supera.
Najbardziej aktywna klasą została klasa VIII, I i VI b. Wszystkie dzieci otrzymały deser, a były to żelki oraz miód i ciasteczka. Dziękujemy misiowi, a był nim Szymek z kl. IV.

D.Mozga, L.Żelazna, A.Muchyńska