12 gru

Program Erasmus +

erasmus-2

W czerwcu 2019 r. nasza szkoła otrzymała w ramach programu ERASMUS+ pełne dofinansowanie na realizację projektu: Europa bez żadnych granic dla nauczycieli znających język angielski. Projekt ten jest pierwszym krokiem, który przybliży nas do nawiązania współpracy międzynarodowej ze szkołami europejskim.

Zamierzeniem naszej inicjatywy jest nauka języka obcego przez nauczycieli, tak aby mogli zdobyte umiejętności wykorzystać w przyszłości m.in. w czasie zagranicznych mobilności uczniów ZSO czy wizyt szkół partnerskich. Jednym z celów naszej placówki jest nawiązanie owocnych kontaktów ze szkołami zagranicznymi i wyjazdy uczniowskie, wpływające znacząco na naukę języka angielskiego naszej młodzieży, czy umiejętności interkulturowe, tak istotne w dzisiejszych czasach.
Projekty realizowane w ramach akcji ERASMUS+ „Mobilność kadry edukacji szkolnej” w obszarze edukacji szkolnej mają na celu poprawę jakości pracy placówki oświatowej, osiąganą przez udział jej pracowników w mobilnościach zagranicznych, takich jak: kursy i szkolenia, w trakcie których podnoszą oni własne kompetencje zawodowe.