13 gru

Projekt edukacyjny

mfundacja

Nasza szkoła realizuje kolejny matematyczny projekt, na który zdobyła dofinansowanie. Grant w wysokości 5 tys. zł zdobyliśmy w konkursie  mFundacji, czyli fundacji mBank Polska, na projekt pt. „Z matematyką łatwiej w życiu”.

Realizację rozpoczęliśmy we wrześniu testem umiejętności matematycznych w klasach IV – VI Szkoły Podstawowej. Na podstawie testu z każdej klasy wybraliśmy 10 najzdolniejszych matematyków. Każda klasa tworzy grupę realizującą inny projekt. Dla uczniów zorganizowano cykliczne spotkania w ramach przygotowania projektów które będą zaprezentowane przed społecznością szkolną oraz lokalną na Festiwalu Matematyki –  który podsumuję realizację projektu. Na Festiwalu Matematyki zorganizowany będzie konkurs „Uwielbiam matematykę” przy wykorzystaniu systemu do testów. Najlepsi uczniowie tego konkursu oraz grupa z najlepszą prezentacją wyjadą na wycieczkę do Centrum Pieniądza i Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

1 2 3 4 5