24 sty

mPotęga – podsumowanie

mfundacja

Zakończyliśmy realizację  projektu matematycznego, na który szkoła zdobyła dofinansowanie. Grant w wysokości 5 tys. zł zdobyliśmy w konkursie  mFundacji, czyli fundacji mBank Polska, na projekt pt. „Z matematyką łatwiej w życiu”. 

Projekt ten nasza szkoła realizowała już po rak 3. Realizację rozpoczęliśmy we wrześniu testem umiejętności matematycznych w klasach IV – VI. Na podstawie testu z każdej klasy wybraliśmy 10 najzdolniejszych matematyków. Każda klasa tworzyła grupę realizującą inny projekt. Dla uczniów zorganizowano cykliczne spotkania w ramach przygotowania projektów, które były zaprezentowane przed społecznością szkolną oraz lokalną na Festiwalu Matematyki. Na Festiwalu Matematyki zorganizowany był konkurs „Uwielbiam matematykę” przy wykorzystaniu systemu do testów Quick (uczestnicy konkursu poczuli się jak laureaci Wielkiego Testu w telewizji). Najlepsi uczniowie tego konkursu oraz grupa z najlepszą prezentacją wyjechał na wycieczkę do Centrum Pieniądza i Centrum Nauki Kopernik w Warszawie (w wycieczce wzięło udział 50 uczniów). W tym roku realizowaliśmy następuję tematy: „Matematyka sklepiku szkolny”, „Matematyka w banku”, „Matematyka w statystyce”, „Matematyka w sklepie spożywczym” „Matematyka w Samorządzie uczniowskim”.