14 lut

Jubileuszowy X Turniej Par Tanecznych

X-turniej-par-tanecznych-2019-20_1

W dniu 01.02.2020 w sali GOK w Godzianowie odbyła się zabawa choinkowa, na której przeprowadzony został jubileuszowy „X Turniej Par Tanecznych”. Turniej odbył się w kategorii klas IV- VIII, w którym wzięło udział 16 par.

Pary miały za zadanie zaprezentować układy taneczne do takich tańców jak Polonez, Walc Wiedeński, Discofox.  Discofoxa pary zatańczyły do utworu: zespołu Daj To Głośniej „Mama ostrzegała”. Pary taneczne były oznaczone wcześniej wylosowanymi numerami. Jury oceniało pary w dwóch obszarach: 1. Charakteryzacja-stroje 2. Umiejętności taneczne. Komisja sędziowska przyznawała punkty za każdy taniec od 1 do 10 punktów. Suma zgromadzonych punktów decydowała o zajętym miejscu przez daną parę.

Zwycięskie pary z lat ubiegłych:
I Turniej Par Tanecznych 10.02.2010 (Walentynki) – Weronika Rzeźńikowska i Jacek Markowicz
II Turniej Par Tanecznych 15.02.2011 (Walentynki) – Gabriela Zbudniewek i Szymon Sobieszek
III Turniej Par Tanecznych 19.01.2013 (Choinka) – Katarzyna Szychowska i Jarosław Kroc
IV Turniej Par Tanecznych 18.01.2014 (Choinka) – Agata Pąśko i Mateusz Kijo
V Turniej Par Tanecznych 24.01.2015 (Choinka) – Agata Pąśko i Mateusz Kijo
VI Turnieju Par Tanecznych 30.01.2016 (Choinka) – Dominka Drążkiewicz  i Mateusz Kijo
VII Turnieju Par Tanecznych 14.01.2017 (Choinka) – Dominka Drążkiewicz  i Mateusz Kowara
 VIII Turnieju Par Tanecznych 27.01.2018 (Choinka) – Natalia Ceroń i Marcel Mozga (SP), Aleksandra Skibińska i Jakuba Maj (Gimnazjum)
IX Turnieju Par Tanecznych 02.02.2020 (Choinka) – Natalia Zarębska i Igor Bartosik (grupa młodsza), Dominika Drążkiewicz i Mateusza Kijo (grupa starsza)

Skład jury: Janusz Zawadzki (nauczyciel – przewodniczący), Teresa Piechut (nauczyciel), Dominika Drążkiewicz i Agata Pąśko (zwyciężczynie poprzednich edycji Turnieju Par Tanecznych).

Klasyfikacja końcowa X Turnieju Par Tanecznych:
1. Małgorzata Klimczyk i Tobiasz Magiera      (nr pary 4)  („królowa i król balu”)  kl. VII
2. Patrycja Kroc i Marcel Mozga                       (15)  kl. VIII
   Zuzanna Mierzejewska i Ignacy Zarębski      (1) kl. VIa, Va
  Anastazja Stefańska i Maksymilian Zarębski  (6)  kl. VIa, Va
3. Maja Sukiennik i Bartłomiej Kijo                    (10)  kl. Va
4. Liliana Krawczyk i Mikołaj Czajka                   (11) kl. Va
5. Dominika Majcher i Jakub Kijo                       (9)  kl. Va
   Maja Klepaczka i Jan Józefecki                        (13) kl. Vb
6. Katarzyna Meszka i Paweł Krupa                   (8)  kl. VI b
7. Aleksandra Czechowska i Kamil Murgrabia  (12)  kl. VIa, VIb
   Amelia Kroc i Błażej Mozga                               (16) kl. IV
8. Julia Szczechowicz i Szymon Skopiński              (3)   kl. IV
  Małgorzata Rosińska i Jakub Dąbrowski              (2)  kl. V a
 Emilia Markowicz i Gracjan Chmieliński             (14)  kl. Va
 Nadia Skopińska i Dominik Makowski                 (7)  kl. IV
 Daria Lipińska i Adrian Skopiński                          (5)  kl. Va

Zabawa choinkowa jak co roku dostarczyła naszym uczniom wielu pozytywnych emocji i miłych wrażeń. Głównym punktem choinki był występ par tanecznych. Dopingowane pary zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. 16 najodważniejszych par zaprezentowało się w trzech układ tanecznych, które bardzo spodobały się zgromadzonej widowni. Szczególne brawa należą się braciom Maksymilianowi i Ignacemu Zarębskim, którzy bardzo dobrze się zaprezentowali tańcząc na wózkach. Jury po zsumowaniu punktów ogłosiło wyniki turnieju. Turniej zakończył się zwycięstwem pary nr 4 Małgorzaty Klimczyk i Tobiasza Magiery. Pani dyrektor Lucja Supera  koronowała zwycięzców na „królową i króla balu”. Zwycięska para w kole utworzonym przez wszystkich uczestników turnieju zaprezentowała się jeszcze raz w swoim tańcu popisowym. Wszystkie pary zostały nagrodzone dyplomami, nagrodami rzeczowymi i pamiątkowymi medalami oraz ocenami „6” z wychowania fizycznego. Wszystkie pary otrzymały punkty do klasyfikacji na najlepszego sportowca szkoły. Dziękujemy panu Grzegorzowi Superze, który po raz kolejny zapewnił oprawę muzyczną podczas choinki a w szczególności w czasie Turnieju Par Tanecznych.

Przygotowali i prowadzili: Robert Duda, Rafał Perski.

Następny turniej par tanecznych już za rok !!!

X-turniej-par-tanecznych-2019-20_2