10 lis

Święto Odzyskania Niepodległości

11-listopada-2020

11 listopada świętujemy rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę oraz oddajemy hołd tym, którzy o nią walczyli.  Niestety w tym roku owo świętowanie musi odbyć się w innej formie niż ta, do której byliśmy dotąd przyzwyczajeni.

Podczas e-lekcji 10 listopada o godzinie 11:11 zaśpiewajmy wspólnie Mazurka Dąbrowskiego. W środę 11 listopada pamiętajmy o wywieszeniu flagi i kotylionach narodowych, zatrzymajmy się na chwilę i pomyślmy o 123 latach niewoli, jaką zgotowali nam zaborcy.

Aby lepiej zrozumieć tamten miniony czas obejrzyjmy prezentację multimedialną przygotowaną przez uczennicę klasy 7A Anastazję Stefańską oraz obejrzyjmy film „Animowana historia Polski” autorstwa Tomasza Bagińskiego: 

 

Prezentacja multimedialna – 102 lata Niepodległej