10 lut

AKCJA „RAZEM NA ŚWIĘTA”

razem-na-swieta-klasa2-1Na początku grudnia została zainicjowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej III edycja akcji „Razem na święta”.

Ponad 12 tysięcy szkół wzięło udział w tej akcji, w tym nasza szkoła.
Realizacji różnych działań podjęli się uczniowie klas: I (wychowawca, p. A. Muchyńska), II (wychowawca, p. D. Mozga), IIIa (wychowawca, p. H. Majka), V (wychowawca, p. M. Miazek), VII b (wychowawca, p. M. Wolska),  VIII (wychowawca, p. M. Jaskuła) a także Szkolny Samorząd Uczniowski (opiekun, p. M. Wolska) i Szkolne Koło Wolontariatu (opiekun, p. J. Zawadzki).

Działania podjęte przez uczniów poszczególnych klas:

KLASA I
Uczniowie wykonali piękne kartki świąteczne, podpisali się własnym imieniem na niewidzialnej ręce. Obdarowali kartkami swoich dziadków, krewnych, sąsiadów z którymi nie mogli się spotkać w święta. Włączyli się w również w zbiórkę karmy do schroniska.  

KLASA II

Dzieci wykonały bardzo dużo kart świątecznych, wypisały piękne świąteczne życzenia i wrzuciły kartki do skrzynek pocztowych swoim najbliższym, sąsiadom oraz ludziom samotnym.

KLASA IIIa

Uczniowie przygotowali dla sześciolatków jasełka on-line, zostały zaprezentowane na tablicy multimedialnej. Każdy uczeń miał określoną rolę w przedstawieniu. Wszyscy przygotowali w domu kostiumy a także elementy dekoracji. 
Przedszkolaki na koniec spotkania zaśpiewały pełną humoru piosenkę o Mikołaju. W tym tak trudnym czasie było to bardzo miłe spotkanie on-line.

KLASA V

Uczniowie klasy V przygotowali kartki świąteczne, które zostały przekazane chorym dzieciom z naszej szkoły i wysłane do dzieci z oddziału onkologicznego szpitala w Lublinie w ramach akcji „Wylosuj Anioła”.
Dzieci upiekły świąteczne pierniki i wraz z samodzielnie wykonanymi kartami świątecznymi przekazały osobom chorym i starszym z sąsiedztwa.

KLASA VII b

Klasa VII b przygotowała jasełka w formie słuchowiska. Aktorzy, wykorzystując dostępne narzędzia przekazu multimedialnego, starali się jak najlepiej przekazać radosny nastrój z okazji narodzin Jezusa.

KLASA VIII

Uczniowie włączyli się do zbiórki karmy dla schroniska Psiakowo. Przynieśli 25 kg suchej karmy i 10 puszek karmy mokrej.


SZKOLNY SAMORZĄD UCZNIOWSKI

„Klasa klasie” to akcja SU polegająca na tym, że uczniowie przesyłali kolegom z innej klasy samodzielnie ułożone wiersze związane z tematyką bożonarodzeniową. To przedsięwzięcie było alternatywą dla klasowych wigilijnych spotkań. Szczegóły akcji zamieszczone są na stronie naszej szkoły.

Szkolne Koło Wolontariatu
W ramach tej akcji SKW zorganizowało zbiórkę karmy, koców i innych produktów, które mogą się przydać bezdomnym zwierzakom w schronisku „Psiakowo” w Piotrkowie.

razem-na-swieta-klasa2-2 razem-na-swieta-klasa2-3 razem-na-swieta-klasa2-4 razem-na-swieta-klasa2-5 FC000000000 razem-na-swieta-klasa2-7 razem-na-swieta-klasa2-8