12 kwi

Dzień Nowych Technologii w Edukacji

21 marca – Dzień Nowych Technologii w Edukacji. To inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z uczniami w szkole i poza nią.

W  roku szkolnym 2020/2021 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II postanowiła  spróbować swoich sił w tym przedsięwzięciu.

Uczniowie z klasy VIa nagrali filmik pokazujący dzień z życia ucznia podczas zdalnego nauczania. Na podstawie filmu przygotowano konkurs, w którym wzięli udział nauczyciele.

Kolejną atrakcją była prezentacja multimedialna pt. „Lockdownowy look” przygotowana przez klasę VII b. Zaprezentowane w niej zostały domowe stroje, w których zarówno uczniowie, jak i nauczyciele spędzają kwarantannowy czas. Następnie widzowie mogli pochwalić się swoją bystrością i spostrzegawczością, rozwiązując przygotowany na podstawie prezentacji test.

Projekt zaprezentowano na platformie Classroom.  Był miłym przerywnikiem w lekcjach
on-line.