30 lis

Akcja BohaterOn w naszej szkole

uczniowie klasy 1

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przystąpili do tej akcji, której celem jest budowanie od najmłodszych lat świadomości narodowej o uczestnikach powstania warszawskiego, którzy poświęcili swoją młodość, nierzadko również zdrowie i życie, abyśmy dzisiaj mogli żyć w wolnym kraju.

Organizatorzy tej akcji stworzyli na stronie Dumni z Powstańców mapę portalową.

Każdy, kto chciał, mógł tam zamieścić swój wpis, do którego można było dołączyć zdjęcie lub filmik.

Uczniowie naszej szkoły również i w tym roku przyłączyli się do tej akcji. Dzięki uprzejmości wychowawczyń klas 1-3- p. D. Mozgi, p. Lidii Żelaznej i p. A. Muchyńskiej uczniowie klasy VII (Eliza Głowacka,Amelia Kroc, Dominik Makowski, Błażej Mozga, Nadia Skopińska, Julia Szczechowicz) przeprowadzili w tych klasach lekcję historii, podczas której zaprezentowali najważniejsze informacje o powstaniu warszawskim.
Następnie na stronie Dumni z Powstańców zamieszczony został nasz wpis zawierający wyrazy uznania i wdzięczności powstańcom warszawskim oraz zdjęcia.

M. Miazek

uczniowie klasy 3 klasa 2