19 gru

2023-jaselka-GLOWNE

W dniu 19.12.2023 roku w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Spektakl został przygotowany przez panią Magdalenę Wolską i panią Lidię Żelazną, a wystąpili w nim uczniowie należący do koła teatralnego.

Przedstawienie pokazywało diabły, które pragnęły, aby na świecie panowało zło oraz o archaniele i jego aniołach walczących o miłość i pokój na Ziemi, a także o szczęśliwych narodzinach Jezusa .

Na  szczególną uwagę zasługuje gra aktorska Poli Rymarczyk w roli Lucyfera, Amelii Mozgi, Gabrieli Muruk i Oliwii Łyszkowicz, które wcieliły się w postacie diabłów. Bartek Klimek zagrał  Archanioła, a w jego anielskim orszaku można było zobaczyć uczniów z klasy 7a, 7b i 3 . Warci  docenienia są również wokaliści: Zosia Stokwisz, Iga Rymarczyk i Łucja Mozga. Taniec aniołów i diabłów spotkał się z uznaniem publiczności. Gra świateł, którymi operował pan Grzegorz Supera nadała widowisku niezwykłego klimatu .

Aktorów nagrodzono gromki brawami, a panie reżyserki były z nich dumni i szczęśliwe, że przedstawienie tak bardzo się podobało.