W dniu 10 października 2025 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W jej programie znalazło się wiele ciekawych i wzruszających momentów.
Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor – Lucja Supera, która powitała wszystkich zebranych i w kilku słowach podkreśliła wagę edukacji i wychowania w życiu każdego człowieka.
Uroczystość rozpoczęła się ślubowaniem uczniów klas pierwszych, którzy oficjalnie zostali przyjęci do społeczności szkolnej. Pierwszoklasiści zaprezentowali krótki program artystyczny – zdawali „egzamin” m.in. ze znajomości języka angielskiego i wiedzy o szkole, a następnie wykonali radosny taniec – poleczkę.
Uczniów przygotowały wychowawczynie klas pierwszych – pani Bednarek Paulina i Kamieniarz Agnieszka.
Następnie po złożeniu ślubowania zostali przez panią dyrektor w symboliczny sposób pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej w Godzianowie, a z rąk łódzkiego wicekuratora – Arkadiusza Kubika – otrzymali swój pierwszy dokument – legitymację.
Kolejnym punktem programu był montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klasy VIII a, którzy w humorystyczny sposób przedstawili codzienne życie szkolne w formie krótkich scenek uzupełnianych fragmentami utworów muzycznych.
Program wraz z uczniami przygotowały – p. Miazek Marzena i Klepaczko Anna.
Następnie zaprezentowano działania szkoły w ramach projektu „Szkoła Promująca Zdrowie”. Prezentacja multimedialna została opatrzona komentarzem p. Górajskiej Joanny i Dudy Roberta, którzy przybliżyli zebranym ideę i efekty pracy w ramach realizacji programu w naszej placówce.
Najważniejszym momentem uroczystości było wręczenie certyfikatu „Szkoły Promującej Zdrowie” przez łódzkiego wicekuratora oświaty, który odebrała pani dyrektor w imieniu całej społeczności szkolnej.
Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród dyrektora nauczycielom oraz pracownikom.
Pani dyrektor podziękowała wszystkim nagrodzonym za zaangażowanie i serce wkładane w wykonywaną pracę oraz złożyła serdeczne życzenia z okazji przypadającego 14 października święta nauczycieli i pracowników oświaty.
Na zakończenie zaproszeni goście, rodzice oraz uczniowie złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły, dziękując im za codzienny trud i zaangażowanie w nauczanie oraz wychowanie młodzieży.






